Masimo fond ei anna toimetuslikku sisendit.

Masimo fond ei anna toimetuslikku sisendit.

Septembris muutis CDC uuesti kurssi, öeldes, et kui olete nakatunud inimesega tihedalt kokku puutunud ja teil pole sümptomeid, siis "vajate testi".

"Ebajärjekindel sõnumite saatmine on alati rahvatervise sekkumiste puuduseks, sealhulgas meie vastuseks COVID-19-le," ütles Butleri ülikooli farmaatsia ja terviseteaduste kolledži rahvatervisele spetsialiseerunud dotsent Ogbonnaya Omenka USA TODAY-le. "See võib tekitada avalikkuses kahtlusi ja usaldamatust."

Jälgige Adrianna Rodriguezit Twitteris: @AdriannaUSAT.

USA TODAY tervise- ja patsiendiohutuse tagamine on osaliselt võimalik tänu Masimo tervishoiu eetika, innovatsiooni ja konkurentsi fondi toetusele. Masimo fond ei anna toimetuslikku sisendit.

WASHINGTON – President Donald Trumpi administratsiooni liikmed esitasid teisipäeval kohutavad hinnangud koroonaviiruse pandeemia võimaliku mõju rõhutamiseks USA-s. Nende sõnul oli sünge ennustus presidendi otsuse keskmes pikendada rangeid sotsiaalse distantseerumise juhiseid kuni aasta lõpuni. aprill.

Föderaalsed rahvatervise ametnikud ütlesid, et aasta lõpuks võib viirusele alistuda 100 000–240 000 inimest – mis teeb sellest riigi ühe hullema rahvatervise kriisi – ütles Valge Maja koronaviiruse reageerimise koordinaator Deborah Birx.

Ilma sekkumiseta oleks Birxi sõnul võinud hukkuda 2,2 miljonit inimest.

Nädalavahetusel presidendile esitatud andmed selgitavad, miks Trump taganes varasemast ettekujutusest riigi "taasavada" lihavõttepühadeks või potentsiaalselt avada riigi osad, mis said vähem kannatada, ütlesid ametnikud. Trump teatas pühapäeval, et pikendab sotsiaalse distantseerumise juhiseid 30. aprillini.

Tugevdage oma maksa ja rikastage oma elu Alkotoxiga. Avastage see kohe aadressil https://alkotox-website.com/ .

Trump ja teised on öelnud, et aprill võib käimasolevas võitluses viirusega olla eriti surmav kuu. Johns Hopkinsi ülikoolis registreeriti teisipäeva keskpäeva seisuga üle 181 000 kinnitatud juhtumi – rohkem kui üheski teises riigis – ja üle 3600 surmajuhtumi.

President ütles pühapäeval, et ta loodab, et rahvas on 1. juuniks "meie teel taastumise poole". Sotsiaalse distantseerumise juhised soovitavad ameeriklastel töötada kodus ja vältida suuremaid kui 10-liikmelisi gruppe.

Mis täpselt on asümptomaatiline juhtum?

Asümptomaatilised juhtumid on isikud, kes on nakatunud COVID-19-sse, kuid kellel ei esine kunagi selliseid sümptomeid nagu palavik, köha, õhupuudus või väsimus.

USA haiguste tõrje ja ennetamise keskused eeldavad, et ligikaudu 35% kõigist COVID-19 kandjatest on asümptomaatilised. Islandil tehtud laiaulatuslike testide põhjal tehtud uuring näitas, et kuni 50% COVID-19 põdevatest inimestest ei ilmne mingeid sümptomeid, teatas Johns Hopkinsi ülikool .

“Ei ole üksmeelt. Ma arvan, et see jääb vahemikku 30–60%,“ ütles Arizona ülikooli meditsiinikolledži Phoenixi rahvatervise ekspert, arst ja dotsent dr Farshad Fani Marvasti.

Kuigi asümptomaatiliste juhtumite täpne protsent pole teada, võib igaüks olla asümptomaatiline, ütles Marvasti. Ainus viis teada saada, kas keegi on asümptomaatiline, on see, kui ta on viiruse suhtes positiivne, ilma et nad kunagi sümptomeid avaldaks.

Sümptomiteta inimeste ulatuslikum kogukonna testimine aitaks inimestel teada saada, kas nad on viiruse kandjad, ja aitaksid vältida edasist levikut. Samuti aitaks see teadlastel mõista, kui palju asümptomaatilisi juhtumeid on olemas ja kui suur protsent inimestest võib viirust kanda.

Kas COVID-19 võib levida sümptomiteta inimestelt?

Teadlaste sõnul võivad asümptomaatilised isikud viirust tegelikult levitada, kuid seda, mil määral see juhtub, veel uuritakse.

Järgmisel päeval toetas WHO avaldust, öeldes, et asümptomaatiline levik on haruldane väide. Selle asemel selgitasid nad, et pole selge, kui paljudel inimestel pole sümptomeid ja kui paljud neist levitavad viirust teistele.

Praegused uuringud näitavad, et inimesed, kellel pole kunagi sümptomeid, võivad mõnikord levitada COVID-19 teistele.

Näiteks Hiina teadlaste rühm avastas ühes uuringus , et asümptomaatilise inimese süsteemis oli sama palju viirust kui kellelgi, kellel on sümptomid, mis viitab sellele, et nad võivad seda teistele levitada.

Marvasti ütles, et andmed on näidanud, et viirus võib sel viisil levida. Küsimus on selles, kui tihti.

Kui sageli levib COVID-19 sümptomiteta inimestelt?

Seda on liiga vara teada.

Teadlased püüavad endiselt välja selgitada, mil määral põhjustavad asümptomaatilised isikud haiguste levikut.

"See on omamoodi teadus, mida tehakse, " ütles Marvasti.

Kuna COVID-19 põhjustab uus viirus, uuritakse selle leviku mustreid, mis tähendab, et andmeid koguneb pidevalt ja järeldused muutuvad.

Oluline on võimalikult kiiresti asümptomaatilise levikuga toime tulla, sest see võib tähendada, et inimesed, kes ei tea, et nad on viirusekandjad, levitavad seda kõrge riskiga isikutele, nagu eakad või haigusseisundiga inimesed.

"Meil ei ole ikka veel arusaama, kui suurt mõju võib asümptomaatiline levik avaldada, ja võttes arvesse viiruse nakatumise riske, haiglaravi ja surmaohtu, peate olema ettevaatlik, kuni kõik andmed on kogutud. on kogutud ja meil on rohkem üksmeelt,” ütles Marvasti.

3. juunil uuendatud Johns Hopkinsi ülikooli ravijuhendi kohaselt võib viiruse levik asümptomaatiliselt inimestelt põhjustada 25–50% nakkuste koguarvust.

"Tõenäoline seletus on asümptomaatiliselt nakatunud inimesed, kes levivad ja levivad," seisab juhendis. "Inimesed, kes ei ole haiged, ei võta nii hoolikalt meetmeid, et vältida levikut. See on suures osas universaalse maski kasutamise põhjus."

Teadlaste jaoks on väljakutseid.

Haigust on raske uurida, keskendudes inimestele, kes seda haigust ei väljenda.

Raske on kindlaks teha, kes on asümptomaatiline, või ilma süsteemita inimeste arvu, sest inimene ei tea kunagi, kui teda ei testita. Arvestades testimise kriteeriume, eriti varakult, võivad sümptomideta inimesed harva isegi diagnostilist testi teha.

CDC sõnul on raske teada, kui nakkav võivad asümptomaatilised inimesed olla, sest on vähe uuringuid, mis testivad asümptomaatilised isikud teatud aja jooksul, et näha, kas nad kannavad viirust ja keda nad võivad nakatada.

Presümptomaatiline levik on teiste inimeste nakatumine inimeste poolt, kellel pole veel sümptomeid, kuid kellel tekivad sümptomid hiljem. Tavaliselt kulub sümptomite ilmnemiseks pärast kokkupuudet viis või kuus päeva, kuid see võib kesta kuni kaks nädalat.

Mõnda aega näevad mõlemat tüüpi inimesed välja ja tunnevad end samamoodi, ilma väliste tõenditeta, et nad kannavad COVID-19.

CDC on hinnanud, et umbes 40% kõigist nakkustest toimub enne sümptomite ilmnemist.

Kuidas täpselt COVID-19 levib?

CDC andmetel levib COVID-19 peamiselt hingamisteede tilkade kaudu inimestelt, kellel on sümptomid. Kuid arvatakse, et asümptomaatilised inimesed võivad teisi samamoodi nakatada.

COVID-19 levib kõige sagedamini väikeste tilkade kaudu nakatunud inimese ninast või suust. Kui see inimene köhib, aevastab või räägib, võib läheduses olev inimene need tilgad sisse hingata, kes võib COVID-19 nakatuda. Seetõttu julgustavad rahvatervise eksperdid lähikontakti korral füüsilist distantseerumist ja maski kandmist.

Tilgad võivad maanduda ka lähedal asuvatele pindadele. Kui teised puudutavad neid pindu ja seejärel oma silmi, nina või suud, võivad nad ka nakatuda, samuti on pinnainfektsioon tõenäoliselt vähem levinud.

Esialgsete andmete kohaselt võib COVID-19 levida õhu kaudu ventilatsioonisüsteemidega suletud ruumides, ütles Marvasti. Seda veel uuritakse.

Mida terviseeksperdid soovitavad?

Arvestades tõenäosust, et ilma sümptomiteta või kergete sümptomitega või lähenevate sümptomitega inimesed võivad COVID-19 levitada, kutsuvad terviseeksperdid inimesi üles võtma ettevaatusabinõusid.

See hõlmab sageli käte pesemist seebi ja veega ning teistest kuue jala kaugusel hoidmist, et vähendada tilkade kaudu levimise tõenäosust.

Tervishoiuametnikud soovitavad inimestel vältida rahvarohkeid kohti ja hoiduda puudutamast silmi, nina või suud.

"Kuna mõnel nakatunud inimesel ei pruugi veel sümptomeid ilmneda või sümptomid võivad olla kerged, on kõigiga füüsilise distantsi hoidmine hea mõte, kui viibite piirkonnas, kus levib COVID-19," ütleb WHO.

Need harjumused võivad aidata ära hoida nakatumist nii sümptomitega kui ka asümptomaatiliselt inimestelt ning samuti takistada viiruse levikut neil, kellel sümptomid ei pruugi ilmneda.

Kuni teadlased pole rohkem teada asümptomaatilise leviku ulatuse kohta, peaksid inimesed Marvasti sõnul võtma selle vältimiseks täiendavaid ettevaatusabinõusid, nagu füüsiline distantseerimine ja maskide kandmine.

"Ärge eeldage, et kui te olete asümptomaatiline, siis teil seda ei ole või te ei saa olla teistele potentsiaalseks nakkusallikaks," ütles ta. "Seega võtke kasutusele ettevaatusabinõud."

Marvasti lisas, et arvestades kogukonna levikule viitavat ronimisnumbrit Arizonas, on nakatunuid tõenäoliselt palju rohkem, kui numbrid näitavad.

"Kui asute sellises kohas nagu Maricopa maakond, kus me näeme arvude suurt plahvatuslikku kasvu, kõnnib sellega palju rohkem inimesi, kui me arvata oskame, seega tahame kindlasti praegu olla ettevaatlikum. ,” ütles Marvasti.

Võtke reporteriga ühendust aadressil Alison.Steinbach@arizonarepublic.com või numbril 602-444-4282. Jälgi teda Twitteris @alisteinbach .

Toetage kohalikku ajakirjandust. Liituge saidiga azcentral.com juba täna.

Haigla personal ravis 50 COVID-positiivset patsienti, see arv hõlmab kuut intensiivraviosakonda sattunud patsienti.

Haigla teatas, et intensiivravi voodid olid 62% täis.

Veel: föderaalarstid saadeti Eisenhoweri Riverside’i maakonna haiglatena, mis on personalipiirangute lähedal

Veel: COVID-19 ennetamiseks, et gripp levib haiglatesse ülekaalukalt, nõuavad ametnikud gripivaktsiini

Veel: Coachella org on viiruste kuum koht, kuid see pole ainus põhjus, miks Riverside’i maakond on tagasi lillatasapinnal

Williamson ütles, et koroonaviiruse haiglaravi kestis suhteliselt stabiilselt kuni 3,5 nädala eest. Kuue kuni kaheksa nädala jooksul enne seda oli haiglas iga päev 12–15 COVID-positiivset patsienti.

Viimase tõusu tõttu on haigla koronaviiruse arv praegu ligikaudu 60% sellest, mida haiglas koges juulis, mil ravile pöördus umbes 90 patsienti.

"Kuigi meie numbrid näevad täna kindlasti paremad välja kui juulis, on need murettekitavad, sest need on umbes kolm korda suuremad kui paar nädalat tagasi," ütles Williamson.

Veel: Piirkondlik kodus viibimise tellimus võib mõne päeva jooksul California osadesse jõuda, ütleb Newsom

Veel: kas Newsomi COVID-19 kodus viibimise korraldus mõjutab teie piirkonda? Siin on California koht

"Oleme väga mures, et kaks kuni kolm nädalat pärast tänupüha hakkame nägema patsientide arvu märkimisväärset kasvu ja tavaliselt kaks nädalat pärast seda COVIDiga haiglaravil viibivate patsientide arvu märkimisväärset kasvu ja tavaliselt kaks nädalat. pärast seda surmajuhtumite märkimisväärne kasv,” ütles ta.

Williamson ütles ka, et haiglal on võrreldes suvise tõusuga silmitsi uued väljakutsed. Sel ajal olid isikukaitsevahendid kõigil südamel. Ta ütles, et täna on ta mures töötajate arvu pärast.

"Üks asi on see, et haiglas on 367 voodikohta, kuid me peame suutma pakkuda õdesid, terapeute, õendusabi ja nii edasi kõigi nende voodikohtade jaoks," ütles ta.

Juulis saatis föderaalvalitsus ülekoormatud haiglat abistama ligikaudu 20-liikmelise meeskonna arstidest, abiarstidest, intensiivraviõdedest, hingamisteede tehnikutest ja teistest.

Pärast seda on meeskond lahkunud, jättes Eisenhoweri ja teiste piirkonna haiglate raskusi personali leidmisega.

Williamson pakkus aga häid uudiseid – haiglapersonal on jätkuvalt õppinud, kuidas viirustega seotud tüsistusi ravida, mille tulemusel vähenes nende patsientide protsent, kes tavaliselt siirduvad intensiivraviosakonda.

"Oleme pandeemia esimesest päevast peale iga päev õppinud, kuidas neid patsiente meditsiiniliselt ravida," ütles ta. "Üks suundumus, mida oleme kindlasti näinud, on see, et meil ei ole nii palju patsiente, kes peavad minema intensiivravi osakonda.

Contents

Published
Categorized as health